USA – Melania Trump do Amerykanów: Donald Trump wygra wybory

0
2811
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Podczas głównego wystąpienia drugiego dnia konwencji Partii Republikańskiej Pierwsza Dama USA przedstawiała swego męża jako szczerego polityka, który każdego dnia troszczy się o Amerykanów. Melania Trump wyraziła przekonanie, że obecny prezydent USA wygra listopadowe wybory.

Uczestnicy konwencji republikanów od dwóch dni ostro krytykują Joe Bidena i ostrzegają, że jego zwycięstwo w wyborach doprowadzi kraj do ruiny. Pierwsza Dama przyjęła inny ton. „Nie chcę zużywać swego cennego czasu do atakowania drugiej strony bo tego rodzaju retoryka tylko pogłębia podziały w naszym kraju” – mówiła. 
Pierwsza Dama USA argumentowała, że Donald Trump nie jest tradycyjnym politykiem tylko autentycznym człowiekiem, który zawsze mówi to co myśli. „Donald chce aby wasze rodziny były bezpieczne i odniosły sukces, chce dobrobytu dla kraju i nie bawi się w politykowanie” – dodała. Melania Trump wyraziła przekonanie, że wbrew głoszonym opiniom, Amerykanie wybiorą Donalda Trumpa. „W moim mężu macie prezydenta, który nie przestanie o Was walczyć” – podkreśliła. Melania Trump zaapelowała także o pokojowy charakter demonstracji na tle rasowym i powstrzymanie się od przemocy. 

Pierwsza Dama USA przemawiała z odnowionego Ogrodu Różanego. Jej wystąpienia słuchało około stu zaproszonych gości. W pierwszym rzędzie siedział prezydent Trump. 

Podczas konwencji przemawiał również sekretarz stanu USA Mike Pompeo, który chwalił stanowcze działania prezydenta Donalda Trumpa przeciwko agresywnym posunięciom Chin. Szef amerykańskiej dyplomacji wyraził przekonanie, że polityka obecnego prezydenta USA przyczyniła się do wzmocnienia NATO.

Mike Pompeo powiedział, że choć stosowana przez Donalda Trumpa zasada „Ameryka na pierwszym miejscu” nie przysparza mu popularności w stolicach innych krajów, to jest skuteczna. Sekretarz stanu mówił, że dzięki prezydentowi USA Chiny ponoszą konsekwencje za to, że przyczyniły się do rozprzestrzenienia koronawirusa. „On zakończył także niekorzystne porozumienia handlowe z Chinami, które uderzały w nasza gospodarkę” – mówił Mike Pompeo. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!