USA: podsumowanie pierwszego dnia konwencji Partii Republikańskiej

0
431

W pierwszym dniu konwencji amerykańskiej Partii Republikańskiej jej uczestnicy argumentowali, że prezydentura Joe Bidena oznacza rządy skrajnej lewicy, anarchię i ruinę kraju. Przemawiający przekonywali, że tylko Donald Trump może zapewnić Ameryce sukces gospodarczy i podtrzymanie tradycyjnych amerykańskich wartości.
Po nominacji Donalda Trumpa na kandydata republikanów, która miała miejsce w Charlotte w Karolinie Północnej, konwencja przeniosła się do Waszyngtonu. Jej goście przemawiają z położonego niedaleko Białego Domu zabytkowego Audytorium Mellona. Wiele wystąpień to nagrania wideo.

Dzisiaj kolejny dzień konwencji – wystąpią: pierwsza dama Melania Trump, Sekretarz Stanu Mike Pompeo i dzieci Donalda Trumpa – Eric i Tiffany.

Jedno z najbardziej płomiennych przemówień wygłosiła była dziennikarka, przewodnicząca organizacji America First Policies Kimberly Guilfoyle. Oświadczyła, że demokraci chcą zniszczyć Amerykę. “Chcą ukraść Wam wolność, kontrolować na co patrzycie i co myślicie. Chcą kontrolować, jak żyjecie” – mówiła.

Syn prezydenta USA Donald Trump Jr. ostrzegał, że zwycięstwo Demokratów będzie oznaczać rządy radykalnej lewicy. “Ta partia atakuje fundamenty naszego kraju – swobodę myślenia, wolność wypowiedzi, wolność religii i rządy prawa” – przestrzegał syn prezydenta.

Na konwencji wystąpili także czarnoskóry republikański senator Tim Scott oraz córka imigrantów z Indii, była ambasador USA przy ONZ Nikki Haley. “W wielu kręgach Partii Demokratycznej w modzie jest stwierdzenie, że Ameryka jest krajem rasistowskim. To nie prawda” – stwierdziła, apelując o głosowanie na Donalda Trumpa.
Prezydent pojawił się w dwóch nagraniach wideo – z grupą amerykańskich zakładników uwolnionych za jego kadencji przez inne kraje oraz z pielęgniarkami i pracownikami innych służb walczących z koronawirusem. Jutro głównym punktem konwencji będzie wystąpienie Pierwszej Damy z Białego Domu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!