USA: Sekretarz Stanu M.Pompeo odwiedzi Polskę

0
Twitter: M.Pompeo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański Sekretarz Stanu Mike Pompeo poinformował, że w poniedziałek wyrusza w podróż zagraniczną, w czasie której odwiedzi między innymi Polskę. Stany Zjednoczone wzmacniają współpracę wojskową z naszym krajem, przenosząc tutaj przynajmniej tysiąc żołnierzy ze swoich baz w Niemczech i otwierając dowództwo korpusu amerykańskich wojsk lądowych.  

“W poniedziałek udaję się w podroż, odwiedzę Czechy, Słowenię, Austrię i Polskę” – zapowiedział Mike Pompeo. “Wszystkie te państwa to wielcy przyjaciele Ameryki. Spodziewam się, że będzie to bardzo ważna i owocna podróż” – dodał polityk. 

Dwa dni temu szef Pentagonu Mark Esper poinformował, że umowa o polsko-amerykańskiej współpracy obronnej jest już gotowa i została zaakceptowana przez Polskę i Stany Zjednoczone. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że “w ciągu stosunkowo krótkiego czasu dojdzie do podpisania umowy”. 

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedzi Polskę 15 sierpnia. Polityk weźmie wtedy udział w obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. “Jego wizyta to kolejny dowód na to, że partnerstwo między naszymi krajami jest silne i trwałe!” – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher. 

Wizyta sekretarza Stanu USA w Europie ma potrwać tydzień. Polityk stara się zmniejszać chińskie wpływy na świecie i zniechęcać sojuszników do współpracy z firmą Huawei. Przekonuje, że technologiczny gigant jest zagrożeniem ze względu na swoje powiązania z rządem w Pekinie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!