USA: Donald Trump o możliwości przełożenia wyborów

0
1203
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Donald Trump zasugerował możliwość przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. Amerykański prezydent napisał na Twitterze, że w obecnych warunkach głosowanie może okazać się nieuczciwe.

Donald Trump od dawna krytykuje wprowadzane przez poszczególne stany ułatwienia w głosowaniu za pośrednictwem poczty z powodu epidemii koronawirusa. Według prezydenta USA wybory korespondencyjne grożą oszustwami na duża skalę. Dziś Donald Trump napisał na Twitterze, że powszechne wybory pocztowe w 2020 roku będą najbardziej niedokładnymi i nieuczciwymi wyborami w historii. „To będzie wielka kompromitacja dla Stanów Zjednoczonych. Opóźnić wybory do czasu gdy będzie można bezpiecznie głosować???” – pytał amerykański prezydent. 

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie ma możliwości samodzielnego przesunięcia terminu wyborów. Kwestie tę reguluje prawo federalne. Niektórzy Demokraci obawiają się jednak, że zastrzeżenia co do uczciwości procedury głosowania mogą stać się dla Donalda Trumpa pretekstem do nieuznania wyniku wyborów prezydenckich zaplanowanych na 3 listopada.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!