USA: gwiazdy muzyki sprzeciwiają się wykorzystywaniu ich utworów przez polityków

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Gwiazdy muzyki rozrywkowej sprzeciwiają się wykorzystywaniu bez ich zgody swoich utworów przez polityków podczas trwającej w USA kampanii prezydenckiej. W liście otwartym do partii Demokratycznej i Republikańskiej pod groźbą podjęcia kroków prawnych artyści żądają od kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta uzyskania pozwolenia na każdorazowe użycie utworu na wiecach wyborczych. 

Wśród sygnatariuszy listu są między innymi grupy Rolling Stones, REM, Pearl Jam oraz piosenkarki Sia i Lorde. Wykorzystaniu swoich utworów w na spotkaniach wyborczych Partii Republikańskiej potępili także spadkobiercy Prince’a oraz Adele, Neil Young, Pharell Williams, Rihanna, Aerosmith i Queen.
Autorzy listu otwartego tłumaczą, że obecność ich utworów na wiecach jest – jak piszą – “mimowolnym wciągnięciem [ich] w politykę”. “Może to być sprzeczne z osobistymi wartościami artysty, rozczarowujące lub drażniące jego fanów” – twierdzą artyści zrzeszeni w Artist Rights Alliance – stowarzyszeniu na rzecz obrony praw twórców. 

Przypominają jednocześnie, że problem nie jest nowy – pojawia się podczas każdej kampanii wyborczej. Nie jest też – jak podkreślają – związany z którąś konkretną partią. 
Wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!