W USA brakuje monet

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Po papierze toaletowym, żelu dezynfekującym i mięsie przyszedł czas na bilon. Amerykańskie sklepy i sieci handlowe alarmują, że z powodu koronawirusa w obiegu brakuje monet. Niektóre banki płacą klientom za dostarczenie bilonu.
Z powodu niedoboru monet w obiegu wiele sieci handlowych ograniczyło wydawanie reszty w gotówce. Kasjerzy proszą klientów o płacenie kartą albo odliczenie dokładnej kwoty. Zamiast wydania reszty kupującym proponuje się zaokrąglenie rachunku do pełnego dolara i przekazanie tej kwoty na cel charytatywny. Sklepy oferują też klientom karty, które mogą użyć przy następnych zakupach. 
Jedną z przyczyn niedoboru bilonu jest spowolnienie produkcji przez mennicę państwową po wybuchu epidemii koronawirusa. Jednak główny problem polega na zakłóceniu cyrkulacji monet. Z powodu obaw o infekcję, Amerykanie częściej używają kart płatniczych albo wykonują transakcje bezdotykowe. Rzadziej odnoszą monety do banków i punktów wymiany, rzadziej tez wrzucają bilon do automatów w środkach komunikacji czy pralniach na monety. 
Zarząd Rezerwy Federalnej potwierdził niedobór monet w cyrkulacji i powołał zespół do rozwiązania problemu. Jeden z banków w stanie Wisconsin zaoferował klientom dodatkowe 5 dolarów za każde 100 dolarów wpłacone w monetach. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!