USA: rozważane jest zakazanie TikToka

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo oświadczył, że Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie zakazu używania chińskich aplikacji internetowych, w tym popularnego TikToka. W wywiadzie dla telewizji Fox News Mike Pompeo przestrzegł Amerykanów przed korzystaniem z chińskich aplikacji.

TikTok ma w Stanach Zjednoczonych ponad 30 milionów użytkowników. Według sekretarza stanu Mike’a Pompeo niedługo mogą oni zostać pozbawieni możliwości korzystania z tej aplikacji. 

“Jeśli chodzi o chińskie aplikacje, to mogę zapewnić, że Stany Zjednoczone załatwią tę sprawę we właściwy sposób. Nie chcę uprzedzać prezydenta, ale rozważamy takie kroki” – odpowiedział Mike Pompeo na pytanie, czy nie należałoby zakazać chińskich aplikacji takich jak TikTok. Sekretarz stanu USA przestrzegł przez instalowaniem na telefonach komórkowych chińskich aplikacji. Jego zdaniem prowadzi to do przekazania Chinom danych osobowych.

Komentując wprowadzenie przez Chiny prawa o bezpieczeństwie państwowym w HongKongu, szef amerykańskiej dyplomacji zapowiedział wprowadzenie przez Waszyngton sankcji wobec Pekinu, między innymi poprzez anulowanie wiz przedstawicielom chińskich władz.
“Chcielibyśmy zagwarantować wolność HongKongowi, ale jeśli nie będziemy mogli tego osiągnąć, to wyciągniemy konsekwencje wobec Chińskiej Partii Komunistycznej” – ostrzegł Mike Pompeo.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!