USA: kolejny kontrakt na szczepionki

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rząd Stanów Zjednoczonych przyznał kolejny kontrakt na produkcję szczepionki na koronawirusa. Otrzymała go firma farmaceutyczna Novavax, która zobowiązała się do wyprodukowania do przyszłego roku 100 milionów dawek szczepionki.

Szczepionka firmy Novavax oparta jest na technologii medycznej wykorzystywanej w szczepionkach na grypę. Zawiera ona mikroskopijne fragmenty koronawirusa wywołując reakcję immunologiczną organizmu. Pierwsze testy szczepionki rozpoczęły się w maju w Australii. Ich rezultaty mają być opublikowane w tym miesiącu. Ostatnia faza testów ma zakończyć się jesienią ale produkcja szczepionki rozpocznie się jeszcze przed opublikowaniem jej wyników tak, by 100 milionów dawek było gotowych w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wartość kontraktu opiewa na 1 miliard 600 milionów dolarów. Zarejestrowana w stanie Maryland firma Novavax nigdy wcześniej nie wyprodukowała szczepionki ale w ostatnim czasie zatrudniła specjalistów z firm AstraZeneca iGlaxoSmithKline, które się tym zajmowały.
Wcześniej rząd Stanów Zjednoczonych przyznał kontrakt na szczepionkę na koronawirusa brytyjskiej firmie AstraZeneca. Opiewa on na 1 miliard 200 milionów dolarów. Brytyjska szczepionka ma być dostępna już w październiku.

Federalną pomoc rządu USA otrzymały także cztery inne firmy zaangażowane w produkcję szczepionki: Moderna Therapeutics, Johnson&Johnson, Merck and Sanofi.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!