USA: trwa głosowanie w wyborach prezydenckich

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska Polonia głosuje dzień wcześniej niż wyborcy w Polsce. Komisje w USA po raz pierwszy w historii nie mają bezpośredniego kontaktu z wyborcami.

W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje 10 obwodów wyborczych. W związku z formą korespondencyjną, w dniu głosowania komisje weryfikują odesłane pakiety i umieszczają w urnach koperty z kartami wyborczymi. “Sprawdzamy czy wszystko zgadza się z regulaminem. W komisji pracuje 11 osób” – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Krzysztof Żółtek, przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 130 w Chicago.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Członkowie komisji otrzymali między innymi maski i przyłbice. Pomieszczenia, w których pracują, są co dwie godziny dezynfekowane.
Głosowanie w Stanach Zjednoczonych zakończy się o godzinie 21. czasu lokalnego. Najpóźniej w komisji w Los Angeles. Wtedy zostaną otwarte urny i rozpocznie się liczenie głosów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!