Waszyngton: Ambasador RP o spotkaniu Duda-Trump

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jednym z celów przyszłotygodniowej wizyty w Białym Domu prezydenta Andrzeja Dudy będzie wzmocnienie współpracy transatlantyckiej – powiedział Polskiemu Radiu ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek. Dyplomata podkreślił, że polski prezydent przybywa na rozmowy z amerykańskim prezydentem jako przywódca ważnego kraju członkowskiego NATO.

Ambasador Piotr Wilczek poinformował, że jednym z głównych tematów rozmów prezydentów Trumpa i Dudy będzie obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Podkreślił, że polski rząd nie wiąże tej kwestii z potencjalnym wycofaniem części wojsk amerykańskich z Niemiec. „My jako sojusznik w NATO i bliski partner i sąsiad Niemiec patrzymy na te dyskusje jako na szansę wzmocnienia obecności USA i NATO na wschodniej flance” – powiedział.

Ambasador dodał, że nieprzypadkowo przed wizytą w Białym Domu prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. „Pan prezydent przyjeżdża do Waszyngtonu jako przywódca ważnego państwa natowskiego, któremu zależy na utrzymaniu dobrych relacji transatlantyckich i wzmacnianiu ich” – dodał Piotr Wilczek.

Prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem w środę 24 czerwca. Według komunikatu Białego Domu, poza kwestiami wojskowymi, rozmowy będą dotyczyć handlu, energetyki i bezpieczeństwa sieci telekomunikacyjnych.

Źródło: polskieradio.com

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!