Departament Stanu USA krytykuje Polskę za antysemityzm

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Departament Stanu USA krytykuje Polskę za antysemityzm. O sprawie pisze “Rzeczpospolita”. Gazeta cytuje treść raportu o przestrzeganiu wolności religijnej na świecie w 2019 roku. Dokument jest przygotowany przez amerykański Departament Stanu co roku. Dotyczy wszystkich krajów. Największy wpływ na opracowanie poszczególnych części mają placówki dyplomatyczne. „Dziękujemy oddanemu personelowi w naszych ambasadach i konsulatach za monitorowanie i promowanie wolności religijnej oraz za szczegółowe kronikowanie wydarzeń związanych z wolnością przekonań” – głosi wstęp do opracowania.

 

Jak pisze “Rzeczpospolita”, w tym roku mocno zaakcentowano polski antysemityzm. W samym niedługim wstępie do polskiej części to słowo pojawia się aż dziewięć razy. „Media, organizacje i same organizacje żydowskie podawały, że poziom antysemityzmu pozostaje relatywnie wysoki, szczególnie w internecie” – wynika z raportu. “Niechęć wobec Żydów to w Polsce niesłabnący problem” – dziennik cytuje wypowiedź Amerykanów.

 

Część o Polsce nie ogranicza się do antysemityzmu. Można w niej przeczytać m.in. o kilku aktach agresji wobec księży katolickich, w tym ataku nożownika na ks. Ireneusza Bakalarczyka we Wrocławiu, albo zdarzeniu w parafii św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, w którym ucierpiał proboszcz. Amerykanie wspominają nawet o próbach rejestracji w Polsce Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

Więcej na stronie “Rzeczpospolitej”

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/306159910-Departament-Stanu-USA-krytykuje-Polske-za-antysemityzm.html

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!