USA: 1000 postępowań w sprawie szpiegostwa przemysłowego Chin

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykańscy śledczy prowadzą około tysiąca postępowań w sprawie szpiegostwa przemysłowego Chin – poinformował szef FBI Christopher Wray. Szef Federalnego Biura Śledczego powiedział, że zagrożenie gospodarcze ze strony Chin jest “zróżnicowane i wielopłaszczyznowe”. 
Postępowania mają związek z domniemaną kradzieżą amerykańskiej technologii. Dotyczą “w zasadzie każdego” sektora przemysłu – dodał Christopher Wray. Przypadki szpiegostwa przemysłowego FBI odnotowała w każdym z 56 swoich biur regionalnych w USA. 

Na tej samej konferencji szef państwowego Centrum Bezpieczeństwa i kontrwywiadu William Evanina poinformował, że Chińczycy kradną głównie dane z amerykańskich zakładów lotniczych oraz produkujących pojazdy elektryczne. 

W tym roku FBI zatrzymała 19 osób w związku z domniemanymi przypadkami chińskiego szpiegostwa przemysłowego, a w całym ubiegłym roku – 24. Amerykanie szacują, że rocznie tracą na tym od 300 do 600 miliardów dolarów. Ambasada Chin w Waszyngtonie odrzuciła amerykańskie oskarżenia i uznała je za bezpodstawne. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!