Prezydent Trump uniewinniony w procesie impeachmentu!

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Proces Donalda Trumpa w amerykańskim Senacie w ramach procedury impeachmentu dobiegł końca. Amerykański Senat wydał werdykt w sprawie zarzutów postawionych prezydentowi USA –  prezydent Trump został uniewinniony stosunkiem głosów 52 do 48 w i 53 do 47 w dwóch głosowaniach.

Pierwszy artykuł impeachmentu mówił o wykorzystaniu sprawowanego przez Trumpa urzędu do osiągania prywatnych celów. Za uniewinnieniem prezydenta było 52 senatorów, przeciw 48. Drugi artykuł impeachmentu wskazywał na utrudnianie parlamentarnego śledztwa. Tu 53 senatorów głosowało za uniewinnieniem prezydenta 47 było przeciw. Aby usunąć prezydenta z urzędu, w Senacie potrzebna była większość dwóch trzecich, czyli 67 głosów. Już przed głosowaniem było niemal pewne, że Trump zostanie uniewinniony, ponieważ przewagę w izbie mają Republikanie.

Do usunięcia prezydenta potrzebne było 2/3 głosów, Donald Trump został uniewinniony i pozostanie na stanowisku prezydenta, a ostateczna ocena jego postępowania będzie należeć do Amerykanów podczas listopadowych wyborów.

 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!