Zełenski nie wyklucza zaproszenia Putina na kolejny szczyt pokojowy

0
Putin
Fot. randrlife.co.uk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie wyklucza zaproszenia Władimira Putina na kolejny szczyt pokojowy. Ukraiński przywódca mówił o tym w wywiadzie dla agencji Bloomberg. Opis wywiadu publikują rosyjskie serwisy niezależne, w tym portal Meduza.

W ocenie Wołodymyra Zełenskiego, jeśli uda się znaleźć sposób, żeby Ukraina i Rosja usiadły przy jednym stole negocjacyjnym, to nie należy oczekiwać, że Putin przyjedzie osobiście. Zdaniem prezydenta Ukrainy, rosyjski dyktator jest “zbyt przestraszony, żeby przyjechać”.

Wołodymyr Zełenski powiedział agencji Bloomberg, że sprawiedliwe dla Ukrainy zakończenie wojny jest możliwe, jeśli Stany Zjednoczone i Chiny odrzucą różnicę zdań i wspólnie wystąpią jako pośrednicy.

Zdaniem ukraińskiego przywódcy, Chiny mają w tej kwestii do odegrania znaczącą rolę, ponieważ Rosja mocno uzależniła się od chińskiego rynku. Wołodymyr Zełenski zgodził się z wcześniejszą wypowiedzią prezydenta Finlandii Alexandra Stubba, który stwierdził, że Rosja tak mocno uzależniła się od Chin, iż wystarczyłby jeden telefon dla rozwiązania ukraińskiego kryzysu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!