A. Blinken: widzimy postępy ukraińskiej kontrofensywy

0
Fot. France 24

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział, że Stany Zjednoczone widzą postępy ukraińskiej kontroofensywy. Mówił w Kijowie, że odwiedza Ukrainę, by pokazać długoterminowe i mocne wsparcie dla kraju, zmagającego się z rosyjską agresją. Jak dodał, Stany Zjednoczone chcą mieć pewność, że Ukraina ma wszystko, czego potrzebuje do przeprowadzenia udanej kontrofensywy.

“Chcemy, aby Ukraina miała silne zdolności obronne, aby podobne ataki nie powtórzyły się w przyszłości” – powiedział sekretarz stanu USA. Zapewnił, że Stany Zjednoczone będą współpracować z parnerami przy odbudowie ukraińskiej gospodarki i demokracji. 

Sektetarz stanu USA wraz z ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą odwiedzili cmentarz ukraińskich żołnierzy w Kijowie. “To gest szacunku dla wszystkich ukraińskich żołnierzy, którzy oddają życie za naszą wolność i prawo do życia” – powiedział szef ukraińskiego MSZ.
Jest to czwarta wizyta Antony’ego Blinkena w Kijowie od wybuchu wojny. Amerykański dyplomata ma spędzić w ukraińskiej stolicy dwa dni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!