Ukraina: przedłużono porozumienie ws. eksportu zboża

0
zboże
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Porozumienie w sprawie eksportu ukraińskiego zboża zostało przedłużone i będzie obowiązywać do 18 lipca. Poinformował o tym ukraiński wicepremier do spraw odbudowy i minister rozwoju społeczności, terytoriów i infrastruktury, Ołeksandr Kubrakow.

Wicepremier napisał na Facebooku, że “Świat będzie nadal otrzymywał ukraińskie produkty dzięki wysiłkom naszych partnerów w porozumieniu – Turcji i ONZ. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za ich niezachwiane i skoncentrowane stanowisko, że umowa powinna nadal działać na warunkach podpisanych przez wszystkie strony. Chciałbym zauważyć, że Inicjatywa Zbożowa była i jest nadal w mocy, ponieważ została przedłużona w marcu o 120 dni, do 18 lipca” – napisał Ołeksandr Kubrakow.

Przedłużenie “Umowy zbożowej” zostało dziś ogłoszone przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Turecki przywódca podziękował przedstawicielom Rosji i Ukrainy za wsparcie inicjatywy. Prezydent Erdogan przypomniał, że dzięki wysiłkom Ankary, konstruktywnemu stanowisku Rosji i Ukrainy oraz wkładowi ONZ, porozumienie stambulskie w sprawie “Umowy zbożowej” z 22 lipca 2022 roku było wielokrotnie przedłużane. Zadowolenie z przedłużenia porozumienia wyraził sekretarz generalny ONZ, Antonio Guterres.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!