Prezydent Zełenski: tylko zło absolutne może rozpętać taki terror wobec Ukrainy

0
Fot. Facebook: Zelensky
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ukraina potrzebuje nowoczesnego lotnictwa, bez którego nie ma w pełni skutecznej obrony powietrznej – powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski. Cowieczorne wystąpienie zaczął od złożenia kondolencji rodzinom i przyjaciołom ofiar rosyjskiego ataku na Humań. Na razie wiadomo, że zginęły tam 24 osoby, w tym czworo dzieci.

Prezydent Ukrainy zaznaczył, że powstrzymać terror Moskwy można tylko za pomocą wystarczającej liczby wysokiej jakości broni. Dodał, że minionej doby ukraińskim siłom powietrznym udało się zestrzelić większość rosyjskich pocisków rakietowych. “Gdyby nie to, państwu terrorystycznemu udałoby się pochłonąć znacznie więcej ofiar, więcej istnień ludzkich” – podkreślił. Powiedział też, że to kolejny dowodzi, że powstrzymać terror i ratować życie ludzi można tylko za pomocą broni. “Obrona powietrzna, nowoczesne samoloty, bez którego nie ma w pełni skutecznej obrony powietrznej. Artyleria, pojazdy opancerzone. Wszystko, co jest konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym miastom, naszym wioskom, zarówno na tyłach, jak i na linii frontu” – dodał.

Ukraiński przywódca podkreślił, że rosyjska rakieta uderzyła w Humań – miasto absolutnie pokojowe, które na całym świecie znane jest z goszczenia każdego roku dziesiątek tysięcy chasydzkich pielgrzymów. “Tylko zło absolutne może rozpętać taki terror wobec Ukrainy” – dodał Wołodymyr Zełenski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!