Ukraina: polscy wolontariusze ranni

0
137
Ukraina
Fot. Kyiv Post
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Na Ukrainie został ranni dwaj polscy wolontariusze. Jak poinformował doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko, Rosjanie ostrzelali koło miejscowości Czasiw Jar bus, którym jechali wolontariusze.

Ambasador Polski w Kijowie Bartosz Cichocki potwierdził, że jednego z rannych przewieziono do szpitala. “Służby konsularne otrzymały informacje o rannym obywatelu Polski i jest mu udzielana pomoc w szpitalu na Ukrainie” – poinformował ambasador. Podkreślił, że dzięki zabiegom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Polska i Ukraina wypracowały system informowania się w takich przypadkach i współpracy. Jak dodał, dalsze działania będą podejmowane zgodnie z możliwościami i oceną lekarzy.

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że ranny wolontariusz zostanie przetransportowany do Polski.”Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, jak tylko będzie to możliwe, Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej przetransportuje rannego do Polski na dalsze leczenie” – napisał minister na Twitterze.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!