Prezydent Ukrainy: jedyną drogą do uniknięcia dalszych ofiar jest dostarczenie nam więcej broni

0
117
Fot. Facebook: Zelenski
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“Jedyną drogą do uniknięcia dalszych ofiar rosyjskiego terroru jest dostarczenie Ukrainie więcej broni”- mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych. Jak poinformował, że po dzisiejszych zmasowanych nalotach na ukraińskie miasta, najtrudniejsza sytuacja jest w obwodach charkowskim i kijowskim, gdzie bardzo ucierpiała infrastruktura energetyczna. 

“Czy można powstrzymać rosyjski terror? Tak. Czy można to zrobić jakoś inaczej niż na polu bitwy na Ukrainie? Niestety nie. Można i należy to robić na naszej ziemi, na naszym niebie, na naszym morzu. Co jest do tego potrzebne? Ta broń, która znajduje się w magazynach naszych partnerów i na którą czekają nasi żołnierze. Perswazja to po prostu strata czasu, nie powstrzyma ona terrorystów, którzy metodycznie zabijają naszych obywateli pociskami, kupionymi w Iranie dronami, artylerią, czołgami i moździerzami. Cały świat wie jak można powstrzymać tych, którzy sieją śmierć”- mówił Wołodymyr Zelenski. 

Prezydent Ukrainy poinformował, że w wyniku dzisiejszych uderzeń najbardziej ucierpiała infrastruktura energetyczna w okolicach Charkowa i Kijowa. 

Rosyjskie rakiety wystrzelone zostały m.in. na Kijów, Charków. Odessę, Krzywy Róg, Dniepr, Winnicę, Chmielnicki. W Dnieprze pod gruzami bloku mieszkalnego zginęło 5 osób, ale akcja poszukiwawcza jest dalej prowadzona. 

“Z około trzydziestu rakiet wystrzelonych w kierunku ukraińskich miast, w ciągu dnia zestrzelono ponad dwadzieścia z nich. To setki ocalonych istnień. Dziękuję naszym siłom powietrznym i wszystkim tym, którzy bronią Ojczyzny”- powiedział Wołodymyr Zełenski. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!