Ukraina: obrona przeciwlotnicza coraz skuteczniejsza

0
218
Fot. General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ukraińska obrona przeciwlotnicza staje się coraz bardziej skuteczna – uważają ukraińscy eksperci. Podczas wczorajszego rosyjskiego zmasowanego ataku Ukraińcom udało się strącić zdecydowaną większość rosyjskich rakiet. Szczelność ukraińskiej obrony może jeszcze bardziej wzrosnąć wraz z przybyciem nad Dniepr systemu obrony Patriot.

Skuteczność obrony podczas wczorajszego zmasowanego ataku była duża w skali całego kraju – na 69 rakiet ukraińska obrona zestrzeliła 54. Jak wskazuje ekspert wojskowy Petro Czernyk to wynik zarówno dodatkowego zachodniego sprzętu, jak i wrastającego doświadczenia ukraińskich żołnierzy.

Jak podkreśla, w ciągu ostatnich miesięcy partnerzy Ukrainy dostarczyli szereg kompleksów przeciwlotniczych wysokiej jakości. Jak dodaje, z każdym dniem wzrasta też nasze doświadczenie, bo należy pamiętać, że obrona przeciwlotnicza to w dużej mierze skomplikowane algorytmy matematyczne, które obliczane są przez wysokiej klasy specjalistów.

Ekspert zaznacza, że zdolność ukraińskiej obrony przeciwlotniczej wzrośnie wraz z przybyciem amerykańskiej baterii wyrzutni Patriot. Zacznie ona być jednak używana dopiero za kilka miesięcy, bowiem musi ona m.in. być zintegrowana z ukraińskim systemem obrony przeciwlotniczej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!