W.Zełenski: święta mają dla Ukraińców gorzki posmak ze względu na wojnę

0
273
Fot. Facebook: Zelensky
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy złożył bożonarodzeniowe życzenia zachodnim chrześcijanom. Podkreślił jednak, że dla Ukraińców wszystkie święta mają teraz gorzki posmak z powodu wojny, którą przeciwko ich krajowi rozpętała Rosja.

“Tradycyjną atmosferę Bożego Narodzenia możemy odczuwać inaczej, a wieczerza wigilijna przy rodzinnym stole może nie być tak smaczna i ciepła jak zazwyczaj” – powiedział Wołodymyr Zełenski. “Mogą być przy nim puste krzesła. Nasze domy i ulice mogą nie być tak jasne. Nie będzie tak głośno i gwarno – głos bożonarodzeniowych dzwonów może docierać przez dźwięk syren alarmowych, nalotów lub – co gorsza – strzałów i eksplozji” – wskazał.

Ukraiński przywódca zaznaczył, że jego rodacy będą spędzać święta nie tylko we własnych domach. “Ktoś zobaczy pierwszą gwiazdę na niebie nad Bachmutem, Rubiżnym, Kreminną, ktoś w domach innych ludzi, ktoś usłyszy słowa kolęd w innym języku – w Warszawie, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku, Toronto i wielu innych miastach i krajach” – dodał. “A ktoś spędzi Boże Narodzenie w niewoli. Ci wszyscy muszą pamiętać, że idziemy po wszystkich naszych ludzi. Zwrócimy wolność wszystkim Ukraińcom i Ukrainkom. Gdziekolwiek będziemy, będziemy dzisiaj razem” – powiedział.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że światła i ciepła, które wnosi do serc Gwiazda Betlejemska, nie mogą ugasić żadne drony. “Zobaczymy ją nawet pod ziemią, w schronie. Napełnimy światłem i ciepłem nasze serca, a ich nie są w stanie zranić żadne pociski. Nasza walka będzie trwała” – powiedział prezydent Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!