Rosyjskie media – po wyzwoleniu Chersonia Ukraina może rozważyć rokowania

0
Fot. AP photo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosyjskie media niezależne podają, że po wyzwoleniu przez ukraińską armię Chersonia, Kijów może rozważyć rozpoczęcie rokowań pokojowych. Portal „Meduza” dotarł do kremlowskich dokumentów, które zakładają wycofanie się Rosjan z Chersonia. We wrześniu Moskwa ogłosiła aneksję czterech ukraińskich regionów, w tym obwodu chersońskiego. Późniejsza kontrofensywa Ukraińców zmusiła Rosjan do opuszczenia w tym rejonie części miejscowości, od wielu miesięcy okupowanych i niszczonych przez rosyjską armię i prorosyjskich separatystów.

Włoski dziennik La Repubblica napisał, że Stany Zjednoczone i dowództwo NATO dopuszczają możliwość rozpoczęcia przez Ukrainę rokowań pokojowych z Rosją po wyzwoleniu Chersonia. W ocenie zachodnich analityków taki sukces ukraińskiej armii byłby niezwykle ważny z punktu widzenia wojskowego, dyplomatycznego i politycznego, i otworzyłby drogę do rozmów Kijowa z Moskwą z pozycji siły. 

Według rosyjskiego portalu niezależnego „Meduza” najnowsze instrukcje Kremla dla propagandystów wskazują, że Władimir Putin liczy się z porażką w rejonie Chersonia i może nakazać swojej armii opuszczenie miasta. Dodatkowo wskazywać na taki scenariusz ma ewakuacja rosyjskich urzędników i prorosyjskich separatystów z prawobrzeżnej części Chersonia. „Meduza” poinformowała również, że Moskwa namawia mieszkańców rejonu chersońskiego do tymczasowego wyjazdu do Rosji. „Kreml uważa wycofanie swoich wojsk z Chersonia za niepożądane, ale prawdopodobne” – napisał rosyjski niezależny.portal.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!