Elektrowania jądrowa na awaryjnym zasilaniu

0
Polska elektrownia atomowa
Fot. inzynieria.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zaporoska Elektrownia Jądrowa przeszła w tryb zasilania awaryjnego. To skutek rosyjskich ostrzałów rakietowych, wymierzonych w infrastrukturę energetyczną.


Rosjanie atakują ukraińskie sieci i krytyczną infrastrukturę od kilku dni. W związku z tym w szeregu ukraińskich miast dojdzie do planowych, czasowych wyłączeń prądu.


Jak poinformował ukraiński koncern Enerhoatom, Rosjanie w trakcie ataków ostrzelali dziś rano stację transformatorową „Dnieprowska” w obwodzie dniepropietrowskim. Spowodowało to uszkodzenie sieci elektrycznej prowadzącej do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej i została ona odcięta od zasilania. W obiekcie w trybie awaryjnym włączyły się spalinowe generatory prądu. Ponadto Rosjanie, jak czytamy w komunikacie, blokują dostawy paliwa do obiektu. Zdaniem Enerhoatomu, takie działania są przejawem terroryzmu, podobnie jak dokonywane wcześniej przez Rosjan ostrzały terenów elektrowni. Zaporoska Elektrownia Jądrowa jest od marca okupowana przez siły rosyjskie.


Tymczasem wskutek prowadzonych od poniedziałku rosyjskich ataków na infrastrukturę energetyczną, obejmujących cały kraj, w szeregu ukraińskich obwodów dochodzi do kilkugodzinnych przerw w dostawach prądu. Objęły one między innymi ukraińską stolicę, ale też większość dużych miast. Grafiki wyłączeń prądu publikowane są między innynmi w Internecie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!