Hamas zaakceptował rozpoczęcie rozmów ws. uwolnienia izraelskich zakładników

0
Fot. The Jerusalem Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hamas zaakceptował amerykańską propozycję rozpoczęcia rozmów w sprawie uwolnienia izraelskich zakładników – poinformowała agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródło w delegacji Hamasu. 

Bojownicy wycofali żądanie wobec Izraela, aby przed podpisaniem porozumienia najpierw zobowiązał się do trwałego zawieszenia broni. Ma do tego dojść w efekcie sześciotygodniowego pierwszego etapu negocjacji. 

W ocenie palestyńskiego urzędnika cytowanego przez agencję Reutera, jeśli ta propozycja zostanie przyjęta przez Izrael, może doprowadzić do porozumienia. W efekcie zakończyłoby to wojnę w Strefie Gazy.

W drugiej fazie negocjacji rozmowy miałyby dotyczyć tymczasowego zawieszenia broni, dostarczenia pomocy humanitarnej i wycofania izraelskich żołnierzy ze Strefy Gazy. 

Przedwczoraj Izrael przyznał, że jest realna szansa na porozumienie z Hamasem w sprawie uwolnienia zakładników. Według jednej z osób będących członkiem zespołu negocjacyjnego propozycja wysunięta ostatnio przez Hamas to znaczący przełom. 

Izrael prowadzi działania zbrojne w Strefie Gazy od prawie dziewięciu miesięcy. Przystąpił do nich w reakcji na przeprowadzony 7 października przez Hamas atak na południową część Izraela. Zginęło wówczas 1195 osób, a około 250 zostało zakładnikami.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!