Mark Rutte nowym szefem NATO

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Po czternastu latach na stanowisku premiera Holandii Mark Rutte przejmie w październiku obowiązki sekretarza generalnego NATO. W ostatnim tygodniu urzędowania Holender żegna się z parlamentarzystami i rządem. Mark Rutte będzie czwartym holenderskim szefem Sojuszu.

W tym tygodniu Mark Rutte po raz ostatni gościł w parlamencie i w swoim rządowym gabinecie w tzw. wieżyczce. Posłowie dziękowali mu za bycie “libernalną inspiracją”. Pomimo polaryzacji w kraju Mark Rutte pozostawał na stanowisku przez 14 lat. Jest nazywany “teflonowym premierem” gdyż żadna z afer rządowych nigdy mu nie zaszkodziła. Media okrzyknęły go “zaklinaczem Trumpa”, po tym jak udobruchał amerykańskiego prezydenta. Holendrzy mówią zaś, że przyjaciele i wrogowie uśmiechają się na wspomnienie o nim. 

Holenderskie media zastanawiają się, czy jego umiejętności pomogą mu w szefowaniu NATO. Wśród największych wyzwań wyliczają zachowanie jedności w czasie wojny oraz stosunki z Waszyngtonem, Moskwą i Pekinem. Mark Rutte na platformie X napisał, że nie może się doczekać rozpoczęcia pracy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!