Biały Dom o Gruzji

0
Biały Dom USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone skrytykowały parlamentu Gruzji, który odrzucił weto prezydent tego kraju Salome Zurabiszwili dotyczące ustawy o agentach zagranicznych. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ustawa uderza w społeczeństwo obywatelskie.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Karine Jean-Pierre stwierdziła, że ustawa zatwierdzona przez parlament Gruzji jest niedemokratyczna.

“Wszyscy widzieliśmy dziesiątki tysięcy Gruzinów protestujących przeciwko tej ustawie, to jeden z największych protestów w historii Gruzji” – stwierdziła w odpowiedzi na pytanie Polskiego Radia.

Rzeczniczka Białego Domu stwierdziła, że ustawa uderzy w organizacje obywatelskie, które odgrywają kluczową rolę w demokracji.
“To narzędzie do tłumienia sprzeciwu. To nie jest to, co robią państwa demokratyczne. Jesteśmy rozczarowani” – powiedziała.

Karine Jean-Pierre nie odpowiedziała na pytanie, czy USA nałożą na Gruzję sankcje. Przypomniała jednak, że w ubiegłym tygodniu Departament Stanu opublikował przepisy umożliwiające nałożenie sankcji wizowych na władze Gruzji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!