Prezydent Duda: Rosja jest największym zagrożeniem dla Europy

0
Fot. X: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział włoskiemu dziennikowi “Il Giornale”, że Rosja jest największym zagrożeniem dla Europy. Polski prezydent przyleciał do Włoch w związku z obchodami osiemdziesiątej rocznicy zdobycia Monte Cassino przez armię generała Władysława Andersa.

Całostronicowy wywiad zatytułowano “Rosyjska eskalacja. Jesteśmy gotowi na stacjonowanie broni atomowej”. Andrzej Duda podkreślił, że Rosja zaatakowała Ukrainę, a gospodarka Kremla przeszła na tryb wojenny, że Moskwa prowadzi działania prowokacyjne wobec państw NATO, narusza traktaty i relokuje broń nuklearną na Białorusi. Powiedział, że bardzo bliska jest mu polityka obecnego włoskiego rządu, który walczy o podmiotowość swojego państwa.

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego ocenił, że Europa stoi przed wyborem, czy wrócić do korzeni czy pójść w kierunku federalizacji i oddania realnej władzy instytucjom unijnym. Prezydent powiedział, że Unia Europejska pod pretekstem tak zwanej kwestii praworządności zwalczała poprzedni konserwatywny polski rząd.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!