S. Ławrow – Rosja gotowa bić się z Zachodem na polu walki

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Szef rosyjskiego MSZ nie wykluczył konfrontacji zbrojnej z Zachodem. Siergiej Ławrow mówił o tym w trakcie przesłuchań w Radzie Federacji, gdzie odpowiadał na pytania deputowanych, w związku z ponowną nominacją na stanowisko szefa resortu.

Siergiej Ławrow stwierdził, że jeśli zachodnie kraje chcą rozwiązać ukraiński kryzys na polu walki, to Moskwa jest na to gotowa – cytują wypowiedź ministra spraw zagranicznych rosyjskie media. -„To ich prawo, jeśli chcą na polu walki – niech będzie na polu walki” – oświadczył szef rosyjskiego MSZ. Ławrow odniósł się też do zaplanowanej na czerwiec w Szwajcarii konferencji pokojowej w sprawie Ukrainy. Według niego, spotkanie na które nie zaproszono Rosji, sprowadza się do stawiania Moskwie ultimatum. 

Zachodnie i ukraińskie służby od kilku tygodni zauważają zaostrzenie militarystycznej retoryki Kremla i nasilenie rosyjskich działań dezinformacyjnych w Europie. Analitycy tłumaczą, że ma to związek z zaplanowanymi na czerwiec wyborami do Parlamentu Europejskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!