Biden rozmawiał z Netanjahu

0
Fot. ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z premierem Benjaminem Netanjahu. Według Białego Domu izraelski przywódca zapewnił Joe Bidena, że zamknięte przejście graniczne Kerem Szalom zostanie otwarte dla pomocy humanitarnej dla Palestyńczyków. 

W komunikacie Białego Domu czytamy, że głównym tematem rozmowy przywódców USA i Izraela był przypadający dziś dzień pamięci o Holokauście Yom HaShoah. „Obaj przywódcy omówili wspólne zobowiązanie Izraela i Stanów Zjednoczonych do pamiętania o sześciu milionach Żydów, którzy zostali zamordowani podczas Holokaustu (…) oraz do zdecydowanego działania przeciwko antysemityzmowi i wszelkim formom przemocy motywowanej nienawiścią” – napisano w komunikacie. 

Joe Biden poinformował premiera Izraela o wysiłkach zmierzających do zawarcia porozumienia w sprawie zakładników, w tym o trwających rozmowach w Doha w Katarze. „Premier zgodził się zapewnić, że przejście graniczne Kerem Szalom będzie otwarte dla pomocy humanitarnej dla potrzebujących” – głosi komunikat. 

Podczas rozmowy – jak podkreśla Biały Dom – prezydent Biden podtrzymał swój sprzeciw wobec izraelskiej ofensywy w Rafah.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!