Emmanuel Macron rozmawiał z władzami Izraela i Egiptu

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i prezydentem Egiptu Abdelem Fattahem al-Sisim. Przywódcy omówili sytuację na Bliskim Wschodzie, w tym sposoby uniknięcia eskalacji kryzysu w regionie.

Pałac Elizejski przekazał, że w rozmowie z premierem Netanjahu prezydent Macron potwierdził wolę Paryża uniknięcia eskalacji na Bliskim Wschodzie. Powtórzył żądanie natychmiastowego i trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy. Dodał, że Paryż pracuje nad złagodzeniem napięć na granicy Izraela z Libanem.

A rzecznik egipskiego prezydenta Ahmed Fahmy powiedział, że Emmanuel Macron omówił sytuację na Bliskim Wschodzie także z egipskim przywódcą Abdelem Fattahem al-Sisim. Obaj podkreślają konieczność uniknięcia dalszej eskalacji.

Abdel Fattah al-Sisi rozmawiał też z premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem. Omówili wysiłki egipskie na rzecz zawieszenia broni i uwolnienia zakładników, a także hiszpańskie działania na rzecz uznania Palestyny, co ma doprowadzić do pokoju w regionie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!