Prezydent Turcji rozmawiał z szefem biura politycznego Hamasu

0
Fot. Turkiye Newspaper
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozmawiał w Stambule z Ismailem Hanije, szefem biura politycznego palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas. Jak informują tureckie media, spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami i trwało ponad 2,5 godziny. 

Recep Erdogan miał wezwać do jedności Palestyńczyków w walce w Izraelem. Zachodni Brzeg w przeciwieństwie do Strefy Gazy jest rządzony przez partię Al-Fatah. “Ważne jest, aby Palestyńczycy byli jednością. Najsilniejsza odpowiedź wobec Izraela i droga do zwycięstwa prowadzi właśnie poprzez jedność i integralność”- powiedział Erdogan, cytowany w komunikacie jego urzędu. W odniesieniu do wzajemnych ataków między Izraelem a Iranem, prezydent Turcji przekonywał, że Izrael nie może skorzystać na tej sytuacji, a uwaga musi skupiać się na Gazie.

Rozmowy w Stambule dotyczyły również wysiłków na rzecz zawieszenia broni i dostarczenia pomocy humanitarnej Strefie Gazy. Turcja od 7 października wspiera Palestyńczyków w wojnie z Izraelem i stara się . Do Strefy Gazy państwo to dostarczyło ponad 45 tysięcy ton zaopatrzenia, w tym leków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!