Media: kłótnia A. Baerbock i B. Netanjahu

0
Fot. The Times of Israel
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemiecka szefowa dyplomacji i premier Izraela mieli pokłócić się o sytuację humanitarną w Strefie Gazy. Politycy spotkali się w środę. Informację o ostrym sporze podały media w Izraelu i Niemczech.

Dziennikarka telewizyjna Moriah Asaf Wolberg twierdzi, że do zdecydowanej wymiany zdań doszło, gdy premier Izraela pokazał zdjęcia targowisk pełnych jedzenia i plaż z tłumem opalających i kąpiących się Palestyńczyków. Dla Beniamina Netanjahu to miał być dowód, że w Strefie Gazy nie ma głodu.

Annalena Baerbock odpowiedziała, że może pokazać zdjęcia cierpiących ludzi.

“Nie jesteśmy nazistami, żeby pokazywać nieprawdę” – zareagował Beniamin Netanjahu, a niemiecka minister spraw zagranicznych zapytała, czy jego zdaniem lekarze i obserwatorzy na miejscu kłamią.

Tak wyglądała rozmowa według dziennikarki telewizji Channel 13. Niemiecki dziennik Bild twierdzi, że uzyskał potwierdzenie przebiegu spotkania. Natomiast ministerstwo spraw zagranicznych Niemiec zareagowało na platformie X, że “ten przekaz z godzinnego spotkania jest nieprawdziwy i wprowadza w błąd”.

Środowa konferencja Annaleny Baerbock po dyskusji z Beniaminem Netanjahu kilkukrotnie była przesuwana, a gdy minister zaczęła w końcu wystąpienie medialne, mówiła wyjątkowo powoli i wyraźnie, jakby nie chcąc, by jej słowa zostały źle zrozumiane.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!