Izrael potwierdza: będzie odpowiedź na irański odwet

0
Fot. The Times of Israel
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Izraelska armia potwierdziła, że irański odwet spotka się z odpowiedzią. W tej sprawie naradzał się izraelski gabinet wojenny.
O izraelskiej odpowiedzi na irański atak mówił szef sztabu Sił Obronnych Izraela Herci Halewi podczas odprawy w bazie lotniczej Newatim. Doznała ona niewielkich uszkodzeń w weekend w wyniku irańskiego ataku.

Herci Halewi oświadczył, że Iran chciał zaszkodzić strategicznym zdolnościom Izraela, co wcześniej się nie wydarzyło. Wyraził radość, że Stany Zjednoczone wsparły obronę jego kraju. 

“Patrzymy w przyszłość. Rozważamy nasze kroki. Wystrzelenie tak wielu rakiet, rakiet manewrujących i dronów na terytorium Izraela spotka się z odpowiedzią” – dodał Herci Halewi.

W nocy z soboty na niedzielę Iran wystrzelił w kierunku Izraela kilkaset rakiet i dronów. Był to odwet za izraelskie uderzenie na irański konsulat w Damaszku. Większość irańskich rakiet została strącona przez systemy obrony przeciwlotniczej poza przestrzenią powietrzną Izraela. Niektóre pociski trafiły w obiekty wojskowe Izraela, ale nie wiadomo, jakie wyrządziły szkody.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!