Japoński astronauta stanie na Księżycu

0
Fot. NASA/Bill Ingalls
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Japoński astronauta stanie na Księżycu u boku Amerykanów w ramach programu kosmicznego Artemis. NASA chce, by pierwszy od ponad 50 lat człowiek stanął na Srebrnym Globie za dwa lata.

O włączeniu Japonii do amerykańskiego programu poinformował wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który spotkał się w Waszyngtonie z japońskim premierem Fumio Kishidą. Japoński astronauta będzie pierwszym nie-Amerykaninem, który dotknie powierzchni Srebrnego Globu. Oprócz tego Japończycy zaopatrzą przyszłą misję w pojazd księżycowy. Będzie on posiadał kabinę pod ciśnieniem, która pozwoli astronautom na przeprowadzenie 30-dniowych badań wokół bieguna południowego satelity Ziemi.

Stany Zjednoczone i Japonia od dziesięcioleci współpracują w dziedzinie eksploracji kosmosu, szczególnie w ramach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W tym roku Japończycy umieścili na Księżycu maszynę badawczą – jako piąte państwo w historii. 

Przywrócić misje załogowe na Księżyc chcą nie tylko Amerykanie. Wysłanie tam astronautów do 2030 roku zapowiedziały Chiny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!