A.Blinken z kolejną wizytą w Izraelu

0
Blinken
Fot. Hungary Today
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken jest po raz kolejny w drodze na Bliski Wschód. Szef amerykańskiej dyplomacji odwiedzi Izrael, gdzie ma rozmawiać o operacji przeciwko Hamasowi i sytuacji humanitarnej w Gazie. Antony Blinken ma też rozmawiać z dyplomatami z krajów arabskich. 

Przed odlotem z bazy sił powietrznych Andrews Antony Blinken powiedział, że Izrael ma nie tylko prawo, ale i obowiązek obrony swoich obywateli. „Powiedzieliśmy jednak wyraźnie, że sposób, w jaki to robi, ma znaczenie” – podkreślił. Sekretarz stanu USA dodał, że podczas rozmów w Izraelu skupi się na krokach, które należy podjąć, aby chronić cywilów, którzy znaleźli się w ogniu krzyżowym. „W ostatnich dniach widzieliśmy, że palestyńscy cywile nadal ponoszą ciężar tych działań. Ważne jest, aby Stany Zjednoczone upewniły się, że zrobiono wszystko, co możliwe, aby chronić cywilów” – dodał szef amerykańskiej dyplomacji. 

Antony Blinken powiedział też, że Stany Zjednoczone pozostają skoncentrowane także na uwolnieniu zakładników wziętych przez Hamas 7 października i że kontynuowane są rozmowy z partnerami, w tym z Katarem i Egiptem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!