Premier Izraela: wykorzystamy każdą możliwość uwolnienia zakładników z Gazy

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że każda możliwość zostanie wykorzystana, by uwolnić ponad 220 zakładników, wziętych 7 października do niewoli w Strefie Gazy przez bojowników Hamasu. Netanjahu, wobec rosnącego zaniepokojenia losem jeńców, zgodził się spotkać z krewnymi zakładników, którzy zażądali informacji o tym, jak rząd planuje sobie poradzić z tą sytuacją. 

Benjamin Netanjahu powiedział rodzinom jeńców, że rząd “wyczerpie wszystkie możliwości sprowadzenia ich do domu”. 

Izrael wezwał do opuszczenia Północnej Gazy. Rzecznik izraelskiej armii zaapelował do mieszkańców o przeniesienie się na południe regionu dla własnego bezpieczeństwa. 

W nocy izraelskie lotnictwo przeprowadziło najsilniejsze do tej pory ataki na Strefę Gazy. Uczestniczyło w nich około stu samolotów myśliwskich. Zaatakowały one 150 podziemnych celów. To tunele, wykorzystywane przez terrorystów z organizacji Hamas do ataków na Izrael, a także jako magazyny i warsztaty. 

Według strony izraelskiej, w nalotach zginęło kilku terrorystów. Przebywający w Strefie Gazy dziennikarze twierdzą, że po nalotach zapanował tam chaos. W Strefie od wczorajszego wieczora nie działają telefony i internet. Wsparcie dla działających w Gazie organizacji charytatywnych zaproponował Elon Musk, którego firma StarLink świadczy usługi internetu satelitarnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!