Pentagon: Amerykanie przeprowadzili ataki na obiekty wykorzystywane przez Iran w Syrii

0
Fot. tasnimnews.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wojsko amerykańskie przeprowadziło ataki na dwa obiekty wykorzystywane przez irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej we wschodniej Syrii. Departament obrony Stanów Zjednoczonych informuje, że to odpowiedź na falę ataków na siły amerykańskie w Iraku i w Syrii. 

Zaatakowane zostały dwa magazyny broni i amunicji, należące do irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, położone przy granicy z Irakiem.

Rozkaz ataku na obiekty wydał prezydent Joe Biden. “Te precyzyjne ataki w ramach samoobrony są odpowiedzią na serię trwających od 17 października i w większości nieudanych ataków na personel amerykański w Iraku i Syrii, prowadzonych przez wspierane przez Iran grupy bojowników” – oświadczył sekretarz obrony USA Lloyd Austin. 

W oświadczeniu Pentagonu czytamy, że Stany Zjednoczone nie dążą do konfliktu i nie mają zamiaru angażowania się w dalsze działania wojenne.

„Jednak ataki na siły amerykańskie wspierane przez Iran są niedopuszczalne i muszą się zakończyć. Iran zaprzecza swojej roli w tych atakach, ale jeśli ataki sprzymierzeńców Iranu na siły amerykańskie będą kontynuowane, nie zawahamy się przedsięwziąć dalszych niezbędnych środków w celu ochrony naszych obywateli” – napisano w oświadczeniu Departament Obrony USA.

Według Amerykanów ataki na obiekty w Syrii miały na celu wyłącznie ochronę personelu USA w Iraku i Syrii i nie należy ich traktować jako zaangażowanie w trwający konflikt między Izraelem a Hamasem. “W dalszym ciągu nalegamy, aby wszystkie podmioty państwowe i niepaństwowe powstrzymały się od działań, które mogłyby przerodzić się w szerszy konflikt regionalny” – czytamy w oświadczeniu.
W ciągu ostatniego tygodnia ugrupowania wspierane przez Iran zaatakowały kilkanaście razy bazy amerykańskie w Iraku i Syrii. Jedna osoba zginęła, a ponad 20 zostało lekko rannych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!