Arabia Saudyjska zamierza zorganizować Puchar Świata w eSporcie

0
Fot. eSports Insider
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Arabia Saudyjska zamierza zorganizować Puchar Świata w eSporcie – przekazał następca saudyjskiego tronu książę Mohammed bin Salman. “To naturalny kolejny krok na drodze Arabii Saudyjskiej do stania się najważniejszym światowym centrum gier i e-sportu” – oznajmił w oświadczeniu.

Pierwszy eSports World Cup ma odbyć się latem przyszłego roku i ma zastąpić ośmiotygodniowy festiwal turniejów Gamers8. Mówi się, że książę Mohammed jest zagorzałym graczem i ma słabość do Call of Duty. Arabia Saudyjska poczyniła znaczne inwestycje w tę branżę, odkąd 38-latek sześć lat temu stał się pierwszym w kolejce do tronu.

Pomysłodawcy nie określili, które gry zostaną uwzględnione w Pucharze Świata. Szczegóły mają zostać podane do wiadomości publicznej na początku przyszłego roku. “Turniej obejmie najpopularniejsze gry na świecie ze wszystkich gatunków i będzie miał największą pulę nagród w historii e-sportu” – czytamy w komunikacie.

W zeszłym roku książę koronny ogłosił strategię inwestycyjną w dziedzinie e-sportu o wartości 38 miliardów dolarów. Celem jest utworzenie 39 tysięcy miejsc pracy do 2030 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!