Rosja: wyciekły adresy tajnych obiektów reżimu

0
Rosja
Fot. malaymail.com - AFP PHOTO/ VASILY MAXIMOV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wyciekły adresy tajnych obiektów rosyjskiego reżimu – podał portal Mediazona. Chodzi między innymi o budynki należące do resortów obrony i spraw wewnętrznych oraz FSB, GRU i FSO. Urzędnicy, w różnych regionach, opublikowali w internecie adresy obiektów, które nie powinny zostać w żadnym przypadku odcięte od dostępu do prądu. 

Śledztwo w tej sprawie przeprowadzili dziennikarze projektu „Dosje” i ujawnili, że w Srebrnym Borze w aglomeracji moskiewskiej są budynki, które nie figurują w otwartych spisach nieruchomości i należą do ministerstwa obrony, MSW i Służby Wywiadu Zagranicznego. Jednocześnie w tym samym miejscu z niezasłużonego statusu obiektu szczególnie wrażliwego korzystają prywatne rezydencje moskiewskiego patriarchy, szefa Rosnieftu Igora Sieczyna i oligarchów Wagita Alekperowa oraz Władimira Jewtuszenkowa.

W części moskiewski kamienic wskazane zostały konkretne mieszkania, które należą do resortów siłowych i służb specjalnych, w tym do Federalnej Służby Ochrony. Dziennikarze odnaleźli podobne dane również w Petersburgu i najbliższej okolicy. Portale „Dosje” i Mediazona przypominają, że za ujawnienie takich danych grozi w Rosji do 7 lat pozbawienia wolności.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!