Caritas Polska przekazuje 100 tysięcy złotych dla Maroka

0
Fot. Facebook: Caritas Polska

Caritas Polska przekazuje 100 tysięcy złotych dla Maroka. Środki mają zapewnić natychmiastową pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia.

Pieniądze trafią do Caritas Maroko, która na miejscu odpowiada na najpilniejsze potrzeby. Chodzi o generatory prądu, namioty, materace, koce, leki.

Jednocześnie, ze względu na dramatyczną sytuację w tym kraju, Caritas uruchomiła zbiórkę.

 “Już teraz wiadomo, że potrzeby będą rosły. Trwają poszukiwania rannych i ofiar pod gruzami, szpitale są pełne. Wiele osób straciło dosłownie wszystko, są bez dachu nad głową i środków do życia. W szczególnie trudnej sytuacji pozostają rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze i chore” – poinformowała Caritas.

Wsparcia można udzielić poprzez przelew na konto 77116022020000000034364384 – dopisek MAROKO -, stronę caritas.pl oraz SMS o treści MAROKO pod nr 72052.

Epicentrum trzęsienia ziemi, do którego doszło w nocy z 8 na 9 września, o magnitudzie 6,8 znajdowało się około 70 kilometrów na południowy zachód od Marrakeszu. Zginęło ponad 2 tysiące osób, rannych jest jeszcze więcej. Zniszczenia w Marrakeszu są ogromne – w jego historycznej dzielnicy zawaliło się lub zostało uszkodzonych wiele budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!