Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego fotografa dokumentującego ptaki w 2023 roku

0
Fot. © Jack Zhi / Bird Photographer of the Year

Fascynujące zdjęcie samicy sokoła atakującej ogromnego pelikana zdobyło pierwszą nagrodę w tegorocznych zawodach fotograficznych Bird Photographer of the Year.

Konkurs, który odbywa się po raz ósmy, celebrował piękno ptaków, a organizatorzy konkursu mają nadzieję, że te obrazy będą nie tylko promować talent fotografów, ale także znaczenie ptaków i ich ochronę. 

Fotografowie z całego świata zgłosili ponad 20 000 zdjęć do konkursu, walcząc o główną nagrodę w wysokości 5000 funtów (6280 dolarów). Zdobywca nagrody Jack Zhi, amerykański fotograf, który wykonał zwycięskie zdjęcie w południowej Kalifornii, twierdzi, że czekał cztery lata, aby uchwycić rzadki moment, kiedy samica sokoła zaatakowała brązowego pelikana, którego rozmiar był ponad dwukrotnie większy od niej samej. 

W okresie lęgowym samica zaciekle broni swojego młodego, atakując wszystko, co zbliża się do gniazda. Szybki pościg za pelikanem sprawił, że trudno było uchwycić zbliżenie przy użyciu długiego obiektywu.

Inni fotografowie zostali wyróżnieni za artystyczne zdjęcia, takie jak zdjęcie kosy zwyczajnej zarysowanej na tle księżyca, wykonane przez 17-letniego Antona Trexlera, który zdobył tytuł Młodego Fotografa Ptaków Roku. Przyznano także nagrody za zdjęcia komiczne, takie jak zdjęcie głodnej czapli, który próbuje do swojego dzioba wcisnąć bardzo dużą rybę, wykonane przez Antonio Aguti. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!