Papież do duchownych w Mongolii: bądźcie zawsze blisko ludzi

0
Fot. Catholic News Agency
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Papież Franciszek przebywający z wizytą w stolicy Mongolii Ułan Bator spotkał się w katedrze świętych Piotra i Pawła z duchownymi i misjonarzami. Powiedział, że Kościół powinien być głosem solidarności ze wszystkimi ubogimi i potrzebującymi.

W Mongolii Kościół katolicki liczy niecałe 1400 wiernych. W 8 parafiach pracuje 25 księży, w tym zaledwie dwóch miejscowych. Papież podkreślił, że Bóg miłuje małość, która nie jest problemem, a zasobem. „Bądźcie zawsze blisko ludzi, troszcząc się o nich osobiście, ucząc się języka, szanując i kochając ich kulturę, nie ulegając pokusie światowości. Zachowajcie prostotę życia duchowego i moralnego”. 

Franciszek wskazał, że Jezus nie posłał swoich uczniów w świat, by szerzyli jakąś myśl polityczną, ale aby dawali świadectwo braterstwa. Powiedział, że Kościół rodzący się z tego przesłania jest Kościołem ubogim, który opiera się na prawdziwej wierze. Podziękował duchownym za pracę, która sprawiła, że są szanowani i poważani, szczególnie za działalność w edukacji, służbie zdrowia i kulturze.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!