Papież w Fatimie: Kościół musi być otwarty dla wszystkich

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Franciszek powiedział, że Kościół musi być otwarty dla wszystkich i modlił się o pokój. Pielgrzymujący w Portugalii papież udał się rano do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, wzniesionym w miejscu słynnych objawień maryjnych sprzed 106 lat.

Franciszek w obecności 200 tysięcy wiernych odmówił różaniec w kaplicy sanktuarium. W nabożeństwie uczestniczyli młodzi chorzy. Papież wygłosił krótkie przemówienie.

“Kapliczka, w której się znajdujemy, jest pięknym obrazem Kościoła: gościnna i bez drzwi. Każdy może tu wejść. Nalegajmy, żeby każdy mógł wejść do Kościoła. To Dom Matki”.

Biuro Prasowe Watykanu opublikowało treść papieskiej modlitwy w sanktuarium do Matki Bożej. Franciszek prosił, by nawróciła serca tych, którzy podsycają nienawiść i wzniecają konflikty, wierząc, że wojna może rozwiązać problemy.

Prosił też o jedność Kościoła spolaryzowanego przez ideologię, zranionego grzechem i światowością. Papież zawierzył Maryi Kościół i świat, szczególnie kraje ogarnięte wojną. Zwrócił się do Maryi, by wyjednała nam pokój.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!