Brazylia: strzelanina podczas nalotu policji w Rio de Janeiro, zginęło 9 osób

0
Fot. Jose Lucena/TheNews2/IMAGO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nalot policji w środę w dzielnicy nędzy w Rio de Janeiro zakończył się strzelaniną, w której zginęło dziewięć osób i rannych zostało dwóch funkcjonariuszy policji.

W oświadczeniu policja w Rio poinformowała, że poszukiwani liderzy grup przestępczych wobec których prowadzona była akcja policji w Vila Cruzeiro strzelili jako pierwsi raniąc funkcjonariuszy i zmuszając policję do odpowiedzi.

Lokalne media podały, że w ostatni weekend w trzech operacjach policyjnych wymierzonych w domniemanych handlarzy narkotyków w północno-wschodnim stanie Bahia zginęło 19 osób.

Vila Cruzeiro była już w przeszłości miejscem rozlewu krwi podczas operacji policyjnych. W wyniku strzelaniny w maju 2022 roku zginęło ponad 20 osób, kilka miesięcy wcześniej również podczas nalotu policja zastrzeliła osiem osób.

Strategia rządu stanu Rio de Janeiro dotycząca walki z przemocą i przestępczością zorganizowaną spotkała się w ostatnich latach z krytyką, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że funkcjonariusze policji nie są poddani kontroli władz i sądu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!