Prezydenci USA i Finlandii po szczycie przywódców państw nordyckich

0
Fot. AP Photo/Susan Walsh
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział, że dołączenie Finlandii i Szwecji do NATO stanowi ogromny atut dla Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Po dwustronnych rozmowach z prezydentem Finlandii Sauli Niinisto, amerykański przywódca wskazywał na istotny wzrost jedności i potencjału obronnego w ramach NATO.

Prezydent Biden podkreślił, że obecność Finlandii jak i Szwecji znacząco zwiększa siłę, bezpieczeństwo i jednomyślność NATO. Zapewnił przy tym, że Stany Zjednoczone są oddane Finlandii i NATO i będą bronić każdego centymetra jego terytorium.

Prezydent Finlandii Sauli Niinisto podziękował za zaangażowanie Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie zapowiedział, że wszystkie państwa nordyckie dążą do zawiązania dwustronnych porozumień z USA w zakresie bezpieczeństwa.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden udał się do Helsinek, aby wziąć udział w szczycie przywódców państw nordyckich. Prezydent USA przybył na spotkanie z przywódcami Finlandii, Szwecji, Danii, Islandii i Norwegii prosto z zakończonego wczoraj szczytu NATO w Wilnie.
Spotkanie przywódców krajów nordyckich z prezydentem Stanów Zjednoczonych dotyczyło spraw bezpieczeństwa, ochrony środowiska i technologii.
Kilka miesięcy temu Finlandia wstąpiła do NATO. Przed dwustronnym spotkaniem z prezydentem Finlandii Sauli Niinisto, prezydent Biden nazwał Finlandię “niesamowitym atutem” dla Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Decyzja Finlandii o przystąpieniu do NATO niemalże podwoiła długość granicy NATO z Rosją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!