Rosyjski sąd wyznaczył termin rozprawy A. Nawalnego, grozi mu dodatkowe 10 lat

0
Fot. Alexander Zemlianichenko/AP

Proces Aleksieja Nawalnego, oskarżonego o ekstremizm, rozpocznie się 19 czerwca – taką decyzję podjął moskiewski sąd w trakcie tak zwanej rozprawy wstępnej. Opozycyjnemu politykowi odsiadującemu wyrok 9 lat pozbawienia wolności grozi dodatkowe 10 lat pobytu w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze.

Proces – tak jak rozprawa wstępna – będzie prowadzony w kolonii karnej numer 6 w obwodzie włodzimierskim. Aleksieja Nawalnego oskarżono o siedem nowych przestępstw. Najcięższe oskarżenie dotyczy utworzenia organizacji ekstremistycznej. Za taką kremlowski reżim uznał Fundację Walki z Korupcją. 

W ocenie rosyjskiej politolog Natalii Szawszukowej, Aleksiej Nawalny jest jednym z niewielu polityków, który może zjednoczyć rosyjską opozycję. -„On jest bardzo ważną postacią i najważniejszym zadaniem jest utrzymanie go przy życiu, aby jako symbol wyszedł z więzienia cały i zdrowy” – podkreśliła rosyjska politolog. 

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego przypominają, że reżim przygotowuje jeszcze jeden proces, w którym opozycjonista ma zostać oskarżony o terroryzm i może pozostać za kratami nawet 30 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!