El Mundo: papież Franciszek odwiedzi w przyszłym roku Argentynę

0
Papież Franciszek Chicago
Fot. Vatican Media/www.vaticannews.va
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Papież Franciszek planuje po raz pierwszy od początku pontyfikatu odwiedzić rodzinną Argentynę – infromuje hiszpański dziennik El Mundo, powołując się na osoby utrzymujące osobisty kontakt z papieżem. Podróż apostolska ma odbyć się po przyszłorocznym Wielkim Tygodniu.
Oprócz swojej ojczyzny Franciszek chce także odwiedzić Urugwaj oraz południe Brazylii. O możliwości pielgrzymki informował jeszcze w kwietniu argentyński dziennik “La Nacion”, którego watykański korespondent pisał o tęsknocie Franciszka do kraju. 

Wieloletnia przerwa między wyborem na papieża w 2013 roku a pierwszą pielgrzymką do kraju pochodzenia jest powodem spekulacji w Argentynie. Papież planował wizytę do Chile, Argentyny i Urugwaju już w 2017 roku. Ówczesna prezydent Chile Michelle Bachelet poprosiła go jednak o przełożenie wizyty z powodu wyborów w kraju, które odbywały się w grudniu. Z zasady papieże nie odwiedzają państw, w których trwa proces wyborczy. Ewentualna wizyta w ojczyźnie mogła odbyć się jedynie w styczniu 2018 roku, czyli środku tamtejszego lata, podczas którego – jak pisze dziennik “La Nacion” – kraj jest sparaliżowany. Ostatecznie doszło do pielgrzymki do Chile i Peru.

Z racji braku wyborów w Argentynie w roku 2024, ma to być odpowiedni czas na wizytę i jednoczesne uniknięcie oskarżeń o sympatię wobec któregokolwiek z polityków i partii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!