Wołodymyr Zełenski rozpoczął wizytę w Arabii Saudyjskiej

0
151
Fot. Saudi Press Agency/ via REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął swoją pierwszą wizytę w Arabii Saudyjskiej. Jak napisał na Twitterze, wizyta ma poprawić dwustronne relacje z tym krajem oraz innymi państwami arabskimi. 

Ukraiński przywódca ma się spotkać z księciem koronnym Mohammedem bin Salmanem. Rozmowy będą w dużej mierze dotyczyły sytuacji na Ukrainie, w tym ochrony mniejszości muzułmańskiej. „Więźniowie polityczni na Krymie i terytoriach czasowo okupowanych, powrót naszych obywateli do kraju, plan pokojowy i współpraca energetyczna. Arabia Saudyjska odgrywa znaczącą rolę i jesteśmy gotowi przenieść naszą współpracę na nowy poziom” – napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze. 

W sobotę ukraiński przywódca ma przybyć do Hiroszimy. W niedzielę, w trzecim i ostatnim dniu posiedzenia G7, ukraiński przywódca ma wygłosić przemówienie do uczestników spotkania. Oczekuje się, że prezydent Ukrainy będzie apelował o zwiększenie wsparcia militarnego Ukrainy, a także o wprowadzenie wobec Rosji bardziej dotkliwych sankcji. 

Premier Japonii Fumio Kishida wybrał Hiroszimę na miejsce szczytu chcąc zwrócić uwagę światowych liderów na potrzebę kontrolowania zbrojeń. Chodzi o symbolikę Hiroszimy, jako miasta, które było pierwszą ofiarą ataku jądrowego. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!