Prezydent Ukrainy przyjęty przez papieża Franciszka

0
Fot. BBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Około 40 minut trwała rozmowa prezydenta Ukrainy Wołodmyr Zełenskiego z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Media watykańskie zamieszczają zdjęcia ze spotkania. W rozmowie pomagał tłumacz. “Dziękuję za tę wizytę”- miał powiedzieć Franciszek na powitanie, na co prezydent Ukrainy odpowiedział: “To wielki zaszczyt”. Wołodymyr Zełenski skłonił głowę i położył rękę na sercu. Papież zapewnił o swojej nieustannej modlitwie o pokój na Ukrainie. Podkreślił w szczególności pilną potrzebę “gestów człowieczeństwa” wobec niewinnych ofiar konfliktu. 

Prezydent Ukrainy powiedział, że niezbędne jest kontynuowanie działań humanitarnych na rzecz ludności. Papież podarował Wołodymyrowi Zełenskiemu gałązkę oliwną, rzeźbę z brązu, – jak podano- na znak pojednania między Niebem a Ziemią. Prezydent Ukrainy wręczył papieżowi ikonę z wizerunkiem Matki Boskiej, namalowaną na resztkach kamizelki kuloodpornej. Audiencja odbyła się w sali przy Auli Pawła VI. 

“Spotkałem się z papieżem Franciszkiem. Jestem wdzięczny za jego osobiste zainteresowanie tragedią milionów Ukraińców. Mówiłem o dziesiątkach tysięcy deportowanych dzieci. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby wróciły do ​​domu. Ponadto prosiłem o potępienie zbrodni na Ukrainie, ponieważ nie może być równości między ofiarą a agresorem. Mówiłem też o naszej Formule Pokoju jako o jedynej skutecznej drodze do osiągnięcia sprawiedliwego pokoju. Zaproponowałem przystąpienie do jego realizacji”- napisał na Twitterze prezydent Wołodymyr Zełenski po spotkaniu w Watykanie

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!