Rosja: obywatel Niemiec ukarany grzywną za propagowanie ruchu LGBT

0
Rosja
Fot. malaymail.com - AFP PHOTO/ VASILY MAXIMOV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Obywatel Niemiec został w Rosji ukarany grzywną za propagowanie ruchu LGBT. Mężczyzna, który na co dzień pracuje jako nauczyciel, został ukarany przez sąd grzywną w wysokości 150 tysięcy rubli oraz deportacją z Rosji. Oskarżono go o „propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych”. Został przewieziony do Moskwy, skąd poleci do Stambułu i następnie do Niemiec.

Regionalne media donoszą, że nauczyciel miał zaprosić do pokoju hotelowego 25-letniego mężczyznę, proponując mu intymne zbliżenie.

Rosyjska Duma Państwowa w listopadzie 2022 roku przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy, która całkowicie zakazuje „propagowania nietradycyjnych stosunków seksualnych”.

W 2021 roku sąd ukarał kanał telewizyjny MUZ grzywną w wysokości miliona rubli za przedstawienie w programie blogerki Danyi Milochin w sukience z marynarką. W tym roku dziennikarz Jurij Dud został ukarany przez moskiewski sąd grzywną za przeprowadzenie wywiadu z otwarcie homoseksualnym artystą i reżyserem Fiodorem Pawłowem-Andrzejewiczem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!